CHCĘ TAŃCZYĆ TANGO

Co muszę (wiedzieć, umieć, robić), a co warto? Czego unikać?
Skrótowe adresy tej strony: przewodnik.etaniec.org oraz bit.do/przewodnik
Uwaga: każda podstrona serwisu Etaniec.org, która została już dostosowana i użyta w przewodniku, uzyskuje znak graficzny taki jak powyżej, będący jednocześnie odnośnikiem do przewodnika.

Zobacz lub pobierz cały przewodnik (uwaga: w budowie!)

Zawsze najnowsza wersja przewodnika (dokument online z możliwością pobrania jako PDF lub wydrukowania).

Skrót adresu dokumentu: goo.gl/yRRY9e
W przewodniku znajdziesz m.in.  link do wspólnej tablicy online. Jeżeli jesteś gotowa/gotowy tam wnieść swoje rady - będę wdzięczny. Pamiętaj wszakże, iż niektórych treści jeszcze nie ma, bo po prostu przewodnik dopiero powstaje.

Rozdział 3. Wersja online zawiera wideoilustracje wybranych styli tanga oraz innych tańców tańczonych dziś na milongach.
Skrótowy adres:
Słuchamy utworów, które mają rok lub sto lat. Tańczymy do nich. Osłuchanie się z muzyką tangową bardzo istotnie wpływa na Twoje możliwości jej interpretowania tanecznego, a to podstawa tego tańca. Rozdział 3. odrobinę porządkuje i pomaga rozumieć. 
Rozdział 3 jest dostępny online pod skrótowym adresem
Tamże do pobrania jako PDF.
Rozdział 5. jest przewodnikiem dla osób, które jeszcze nie tańczyły na milongach oraz dla tych, którzy chodzą na milongi i chciałyby znać, rozumieć oraz umieć stosować obowiązujace tam zasady. Warto podkreślic, że bez tego trudno dobrze funkcjonować na milondzie. Pod adresem skrótowym 
jest dostępny PDF do pobrania, a także mikroprzewodnik - skrócona wersja dla zupełnie początkujących (także PDF).

O przewodniku

Przewodnik dopiero rośnie. Poza całością dostępną powyżej proponuje dwa rozdziały (3 i 5, patrz obok) wydane jako odrębne miniprzewodniki gotowe do użycia online i drukowania. Zostały wydane oddzielnie z myślą o zaproponowaniu nowym adeptom tanga zwartych źródeł informacji pomocnych 
na pierwszych milongach oraz 
przy osłuchiwaniu się z muzyką.

Docelowo Przewodnik będzie wyjaśniał m.in. 
 
co koniecznie trzeba wiedzieć, robić, mieć, a co tylko (aż) warto;  j
ak wybierać trenerów/nauczycieli; 
czego nie robić, żeby nie hamować własnych postępów lub żeby się nie cofać (a da się!); j
ak zainwestować własny czas (i pieniądze), żeby i czynić postępy, i mieć z tego przyjemność.
Zostaną w nim zawarte także rady dla początkujących organizatorów milong oraz początkujących tango-DJ-ów.

Tutorial powstaje stopniowo, w kolejności najważniejszych potrzeb. Jest dostępny na otwartej licencji (CC BY-SA 4.0). Zapraszam do współpracy, jednak z przyczyn kardynalnych nie każdy może zostać oficjalnym współautorem: (nie może ten, kto czerpie korzyści materialne z tanga - to drastyczne ograniczenie, jednak konieczne dla uniknięcia stronniczości). Niemniej każdy może wpłynąć na jego kształt: pomysły i dobre rady przyjmę od każdego z radością. Pomoc też.
Kontakt - patrz: lechoslaw.etaniec.org

Daj mi czas.
Ċ
Lechosław Hojnacki,
12 kwi 2016, 04:14