Gdzie słuchać tanga w Sieci?


To jest strona ilustracyjna przewodnika

DLACZEGO?

  Dlaczego warto (i nawet trzeba) słuchać tanga? Przede wszystkim dlatego, że nie można naprawdę dobrze tańczyć obcej sobie muzyki. Tancerz nie musi znać na pamięć każdego interpretowanego przez siebie utworu, jednak osłuchanie się z muzyką zasadniczo pomaga przewidywać “rozwój akcji”, a zwłaszcza… zakończenie utworu. Wiele utworów (zwłaszcza z okresu Złotej Ery) stanowi miniaturowe arcydzieła o zaskakująco skomplikowanej strukturze. Dopiero kilkakrotne przesłuchanie utworu pozwala wtedy nie tylko wychwycić i docenić wszystkie niuanse, ale zwłaszcza zrobić z nich odpowiedni użytek na parkiecie.
  Jest niekwestionowaną zasadą, że każdy tancerz powinien w trosce o własny rozwój regularnie słuchać tang różnych autorów i wykonawców z różnych epok.

GDZIE?

Pojedyncze nagrania oczywiście zwykle łatwo znaleźć w Youtube. Można tam znaleźć zdigitalizowane (w bardzo różnej jakości) wersje ogromnej liczby tang od pierwszych nagrań włącznie. 

Poniżej znajdziesz listę rozgłośni radiowych online.
Liczba wyświetlanych pozycji: 12
Wybierz listę odtwarzania:GatunekOpis
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Wybierz listę odtwarzania:GatunekOpis
ar.cienradios.com/?s=tango Różne do wyboru Kilka kanałów muzyki tangowej do wyboru 
argentinetangoradio.com Tango okresu Złotej Ery Tylko utwory z tego okresu. UWAGA 1: istnieje apka dla smartfonów i tabletów. UWAGA 2: warto przejrzeć ciekawy projekt "Danceable Tangos of the Year": http://www.argentinetangoradio.com/dtoty/ 
Calm Radio - Tango Raczej spokojne alternatywne tango Gatunkowy kanał kanadyjskiej rozgłośni online.  
cienradios.com.ar - Electronic-Tango Alternatywne tango w argentyńskiej rozgłośni  
La 2x4 FM Tradycyjne tango Radio online w TuneIn (dostępne także jako aplikacja dla urządzeń mobilnych) 
Odtwarzacz online serwisu radiodetangos.com Tango tradycyjne Rdio online radiodetangos.com 
Radio Tango Matrix Tango klasyczne, nuevo i alternatywne. Mix przygotowany przez pewnego niemieckiego DJ-a Radio online w TuneIn (dostępne także jako aplikacja dla urządzeń mobilnych) 
Radio Tango Para Bailar Tradycyjne tango (także współczesne)  Radio online w TuneIn (dostępne także jako aplikacja dla urządzeń mobilnych) 
radiotango.uno Taneczne tanga, tangowalce i milongi. Jedyne "polskie radio tango" (prowadzone przez parę polskich TDJów). ok. 500 utworów. 
Tango Songs Tradycyjne tanga tangowalce i foxtroty (końce nagrań nachodzą na siebie) Radio online w TuneIn (dostępne także jako aplikacja dla urządzeń mobilnych) 
www.radiocaff.com.ar Współczesne tango argentyńskie (z domieszką popu) Argentyńskie radio online 
www.vvradio.org Tango Muzyka tangowa, wywiady z DJ-ami etc. Playlista przygotowywana przez T-DJ-ów. 
Liczba wyświetlanych pozycji: 12